Bielizna dla piłkarza – wybierz z głową

Bielizna dla piłkarza – wybierz z głową

Wybór bielizny i ubrań przeznaczonych do intensywnego wysiłku fizycznego nie zawsze jest prostą sprawą. Warto mieć świadomość, że o walorach odzieży sportowej nie decyduje wyłącznie estetyka wyglądu – liczy się jej jakość i sposób, w jaki zachowuje się podczas ćwiczeń. Zarówno koszulki piłkarskie, jak i stroje piłkarskie są niezwykle ważne, jednak najistotniejszy jest wybór odpowiedniej bielizny. Podejmując w tej kwestii decyzję, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego została uszyta oraz jego praktyczne właściwości.

 

Jakie cechy powinna mieć bielizna termoaktywna?

Podstawowym walorem bielizny termoaktywnej będzie to, że została wyprodukowana z wysokogatunkowych materiałów, które niezwykle szybko odprowadzają wilgoć. Zaletą może być także jej elastyczność, ponieważ ta właściwość sprawia, że poprzez idealne dopasowanie do ciała, zapewnia graczom komfort termiczny.

 

Bielizna termoaktywna przypomina ażurową i jakby włochatą strukturę, dzięki której odprowadzanie wilgoci jest znacznie ułatwione. Pomimo ogromnego wysiłku fizycznego skóra jest ciągle sucha, nawet wówczas, gdy między temperaturą ciała a temperaturą zewnętrzną (w zależności od pory roku) zachodzą duże różnice. Bielizna termoaktywna to taka bielizna, która została wyposażona w zdolność odprowadzania wody.

 

Koszulki piłkarskie i stroje piłkarskie a wykorzystywane do ich produkcji materiały

 

Zarówno treningi, jak i mecze wymagają dużego wysiłku fizycznego, dlatego też odzież sportowa powinna zapewniać komfortowe samopoczucie. Staje się to w stu procentach możliwe, ponieważ do jej uszycia stosuje się specjalne materiały. Jest to chociażby wysokogatunkowy poliester, który wyróżnia się lekkością, przewiewnością i wytrzymałością.

 

Do szycia strojów i koszulek piłkarskich z dużym powodzeniem wykorzystuje się poza tym dzianinę poliestrową z mikronacięciami. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość utrzymywania właściwej temperatury oraz odpowiedniej wentylacji ciała. Koszulki piłkarskie i stroje piłkarskie – poza estetycznym wyglądem – są wygodne, przyjemne w dotyku, a co więcej, zawsze zachowują intensywne nasycenie kolorów.

 

Nie tylko bielizna termoaktywna, ale także stroje piłkarskie i koszulki piłkarskie muszą mieć właściwy rozmiar. Nie mogą być ani za luźne, ani za małe, ponieważ stracą swoje unikatowe właściwości. Odprowadzenie do zewnętrznej warstwy tkaniny wilgoci sprawia, że zostaje ona odparowana. Gwarantuje to piłkarzom komfort termiczny, ponieważ bielizna termoaktywna, koszulki i stroje – tak samo jak skóra – zawsze są suche.