Strój dla zawodników rugby – czym powinien się cechować

Strój dla zawodników rugby – czym powinien się cechować

rugby

Każdy zawodnik rozpoczynający przygodę z rugby musi skompletować wysokiej jakości strój sportowy. Warto zatem przed zakupem dokładnie poznać korzyści, jakie daje odzież treningowa charakterystyczna dla tej dyscypliny. Przedstawiamy najważniejsze cechy i zalety stroju do rugby.

Postaw na funkcjonalność

Projektanci specjalizujący się w tworzeniu odzieży treningowej dla zawodników rugby przede wszystkim koncentrują się na jej funkcjonalności, wydajności oraz trwałości. Dbają o to, aby każdy element był wykończony z największą precyzją. Wymagająca dyscyplina sportowa, jaką jest gra w rugby, stawia na innowacyjne stroje, takie, które za każdym razem pozwalają zawodnikowi poczuć w sobie coraz większą siłę i moc.

Doskonałe pod względem komfortu

Bez względu na to, czy przygotowujesz się do swojego pierwszego treningu, czy kolejnego już meczu, pamiętaj, że profesjonalne stroje do rugby zostały zaprojektowane tak, aby dawać Ci upragniony komfort. Wśród nich nie może zabraknąć wysokiej jakości koszulki, spodenek, specjalnej bielizny, charakterystycznych getrów i butów. Każdy z elementów składający się na strój do rugby musi luźno dopasowywać się do sylwetki zawodnika. Nie może być zbyt ciasny i ograniczać ruchów. Luźny krój sprawia, że zawodnik czuje się w trakcie treningu i meczu wyjątkowo swobodnie i pewnie. Nie musi się obawiać, że przy gwałtownych ruchach materiał się rozerwie.

Wysokiej jakości tkaniny

Koszulki z krótkim rękawem i spodenki zarówno dla profesjonalnych, jak i amatorsko grających w rugby zawodników uszyte są z niepowtarzalnie mocnej, odpornej na rozdarcia i przetarcia, wydajnej oraz oddychającej tkaniny. Do strojów rugby wykorzystywany jest wysokiej jakości, innowacyjny materiał, który świetnie sobie radzi z błyskawicznym odprowadzaniem wilgoci. W profesjonalnej odzieży sportowej możesz czuć się naprawdę komfortowo nawet na najbardziej wyczerpujących treningach. Kolejną mocną stroną stroju do rugby jest szybkoschnąca tkanina. Jeśli strój sportowy wypierzesz zaraz po treningu, masz pewność, że już następnego dnia będzie on suchy i świeży.

Idealne dopasowanie

Wszystkie sportowe koszulki z krótkim rękawem oraz spodenki do rugby zwracają na siebie uwagę nowoczesnym designem. Dostępne są też w bardzo szerokiej gamie rozmiarów: XXS, XS, S, M, L, XL, XXL i 3XL. Bez problemu dopasujesz też kolorystycznie strój do rugby do barw swojego klubu. Możesz zdecydować się na koszulkę i spodenki w zestawie dwóch kolorów, takich jak: zielono-biały, żółto-czarny, czerwono-biały, granatowo-biały, niebiesko-biały lub czarno-biały.