Najpopularniejsze kluby na świecie – komu kibicują najmłodsi?

Najpopularniejsze kluby na świecie – komu kibicują najmłodsi?

stadion barcelony

Największe kluby na świecie generują milionowe zyski dzięki sprzedaży marketingowych gadżetów z wizerunkiem najważniejszych piłkarzy i klubowego herbu. Najmłodsi fani bardzo często przywiązują się do zagranicznych drużyn i ich zawodników. Mają koszulki z ich nazwiskami, rękawice bramkarskie dla dzieci, aby bronić jak najlepsi golkiperzy, szaliki, kubki plecaki i wiele wiele innych. Komu kibicują najmłodsi? Odpowiadamy!

Real Madryt

Antagonistami dla fanów Barcy są kibice białej części Madrytu. W czasie gdy w Los Blancos grał Cristiano Ronaldo, młodzież chętnie zakładała zarówno stroje piłkarskie jak i koszulki koszulki Realu Madryt z nazwiskiem niesamowitego Portugalczyka. Przez długi czas to rywalizacja Messi – CR7 i Barca – Real, nakręcała również najmłodszych.

FC Barcelona

Jednym z najpopularniejszych klubów jest FC Barcelona. Duma Katalonii jest jednym z dwóch hiszpańskich klubów, z którym utożsamiają się najmłodsi. To właśnie w niej gra prawdopodobnie najlepszy piłkarz w historii – Lionel Messi. Argentyńczyk od zawsze związany jest z Blaugraną, co także imponuje dzieciakom. W Barcelonie grali także tacy geniusze jak Neymar czy Ronaldinho, a dzieci do dziś zachwycają się ich popisami.

Juventus Turyn

Część dzieci, która wybrała Real tylko ze względu na Ronaldo, teraz zakłada koszulki Juventusu. To właśnie w drużynie z Turynu zakotwiczył portugalski snajper. Dzięki temu transferowi popularność Juve na całym świecie jeszcze bardziej wzrosła.

Manchester United

Mimo, że Czerwone Diabły w ostatnich sezonach nie odnoszą już wielkich i spektakularnych sukcesów, jak w czasach ery Sir Aleksa Fergusona, to młodzi ludzie także bardzo chętnie kibicują drużynie z Old Trafford. Coraz więcej rodzi się jednak fanów rywala zza miedzy, czyli Manchesteru City, który to teraz jest znaczącą siłą w mieście.