Biżuteria a kolor włosów – czy ma to jakieś znaczenie?

Biżuteria a kolor włosów – czy ma to jakieś znaczenie?

biżuteria

Niektóre kobiety z pewnością zastanawiają się, czy dobierając biżuterię, warto zwracać uwagę na kolor swoich włosów. W końcu blondynki wyglądają w niektórych odcieniach lepiej, niż brunetki. Jak więc jest z naszyjnikiem czy kolczykami, a odcieniem naszych kosmyków? Czy warto wybierać dodatki w ten sposób? Sprawdź!

Unikaj tych samych kolorów

Dobierając biżuterię warto pamiętać, by unikać odcieni zbliżonych do koloru naszych włosów. Zakładając takie same barwy sprawimy, że kosmyki „zleją” się z dodatkami. Przez to będziemy wyglądały bardzo nudno i w żaden sposób nie wyróżnimy się z tłumu. Rudowłose kobiety powinny więc zdecydować się np. na czarny naszyjnik. Koral czy inna biżuteria wpadająca w pomarańcz bądź czerwień nie będzie w takim przypadku wskazana. Szatynki oraz brunetki nie podkreślą natomiast swojej urody zakładając naszyjnik z agatów czarnych.

Eksperymentuj z kolorami dopełniającymi

Udając się do sklepu z biżuterią powinnyśmy więc zwracać uwagę na biżuterię, dzięki której jesteśmy w stanie nieco się wyróżnić oraz podkreślić swoją urodę. Najlepiej szukać intensywnych odcieni, które kontrastują z kolorem naszych włosów. U ciemnowłosych kobiet sprawdzi się np. róż. Dla blondynek o wiele lepsza będzie natomiast czerń czy granat. Uniwersalnym rozwiązaniem jest natomiast kryształ górski. Naszyjnik wykonany z tego kamienia cechuje się bowiem transparentnością. Dzięki temu nigdy nie wygląda tak samo i mieni się na różne kolory, w zależności od natężenia światła czy promieniowania słonecznego.