Piłka nożna dla kobiet – czy to dobry pomysł dbania o formę?

Piłka nożna dla kobiet – czy to dobry pomysł dbania o formę?

komplety piłkarskie

Futbol od lat kojarzy się z agresją, dynamiką i… mężczyznami. To z myślą o nich przez lata projektowane były kolejne buty czy stroje piłkarskie. Męskie rozrywki z czasem zaczęły się jednak coraz bardziej podobać również kobietom. Dziś po chwili poszukiwań można zatem odnaleźć informacje o najlepszych piłkarkach świata czy wyszukać modne komplety piłkarskie zaprojektowane z myślą o kobietach. Czy uprawianie tego sportu może mieć jednak dobry wpływ na kobiecą sylwetkę?

Piłka nożna a dobra forma – najważniejsze zalety

Regularna gra w piłkę pozwala przede wszystkim poprawić ogólną kondycję. Pomijając pozycję bramkarza, futbol wiąże się bowiem z częstym bieganiem. Profesjonaliści w ciągu 90 minut pokonują nawet ponad 10 kilometrów. Osoby, które grają rekreacyjnie, nie notują tak imponujących wyników, ale półtoragodzinna gierka na pewno zaowocuje porządnym rozbieganiem.

Istotne jest również to, że w trakcie gry w piłkę stosunkowo często trzeba biegać sprintem. Taki wzmożony wysiłek jest szczególnie ważny z punktu widzenia spalania kalorii i nadmiaru tłuszczu – organizm musi wtedy sięgać do rezerw. Gra w piłkę może więc pomóc odchudzić sylwetkę czy brzuch. Kopanie piłki i bieganie wymodeluje również nogi i pośladki, a to obszary ciała, który kobiety często ćwiczą na przykład w czasie zajęć fitnessu.

Futbol – na co kobiety muszą uważać

Minusy gry w piłkę? Futbol to sport kontaktowy, w którym łatwiej o kontuzję niż w czasie zwykłego joggingu. Niektóre urazy mogą być też nie tylko bolesne, ale i długo widoczne. Stroje piłkarskie z nadrukiem odsłaniają nogi i ręce, na których można nabawić się brzydko wyglądających siniaków, zadrapań czy innych śladów po uderzeniach.