Kobieta na siłowni. Co ze sobą zabrać?

Kobieta na siłowni. Co ze sobą zabrać?

plecaki szkolne

W poszukiwaniu szczupłej i atrakcyjnej sylwetki wiele kobiet zapisuje się na siłownię. To dobry pomysł, by zadbać o formę o każdej porze roku. Najwięcej znaków zapytania pojawia się jednak przed pierwszym wyjściem. Niektóre jeszcze w domu – czy wystarczą plecaki szkolne, czy lepiej postawić na torbę? A przede wszystkim: co do nich zapakować? Przygotowaliśmy listę rzeczy, o których nie możesz zapomnieć.

Komplet ubrań na siłownię

To będzie powrót do czasów, w których nosiłaś jeszcze plecaki szkolne dla dziewczyn i chodziłaś do szkoły na zajęcia z wychowania fizycznego. Wówczas bez odpowiedniego stroju nie można było zacząć ćwiczeń. Ubrania są równie ważne także na siłowni dla dorosłych.

Odzież przeznaczona do ćwiczeń musi być przede wszystkim wygodna – nie może krępować ruchów ani obcierać. Obowiązkowym elementem kobiecego wyposażenia jest sportowy, odpowiednio dopasowany biustonosz. Na nim powinna się znaleźć wygodna koszulka, najlepiej z termoaktywnego materiału. Komplet uzupełnią dopasowane, elastyczne legginsy oraz sportowe obuwie.

Ręcznik i woda

Majewski, St Right, Coolpack – plecaki uznanych firm to częsty widok na siłowniach. Oprócz ubrań obowiązkowo powinno się w nich znaleźć coś do picia. Nawadnianie to ważny element wszystkich ćwiczeń fizycznych, a przecież nie przyszłaś tu po to, by się obijać!

Nie obędzie się także bez ręcznika, którym będzie można wytrzeć spocone ciało. Czasami przyda się także w innych celach – można go na przykład rozłożyć na niewygodnej ławce do ćwiczeń. Wiele osób po zajęciach bierze prysznic na miejscu, w siłowni. Jeśli i Ty chcesz to zrobić, nie możesz zapomnieć o kosmetykach.