Trampkarz i junior – czego potrzeba im do piłkarskiego treningu?

Trampkarz i junior – czego potrzeba im do piłkarskiego treningu?

dresy nike

Wyposażenie młodego piłkarza na regularne treningi powinno zawierać szereg niezbędnych elementów. Gra w piłkę nożną jest co prawda jednym z najprostszych sportów zespołowych, ale odpowiedni sprzęt może wydatnie pomóc w osiągnięciu wysokiej formy i futbolowym rozwoju. Rodzice, a szczególnie ojcowie, powinni więc zadbać, by początkującym piłkarzom niczego nie brakowało. Korki, dresy adidas Tiro czy odpowiednia koszulka – sprawdź, w co warto zaopatrzyć trampkarza i juniora.

Piłkarskie buty

Buty to najważniejszy atrybut każdego piłkarza. Na murawie najlepiej poruszać się w butach z korkami – tylko one zapewniają odpowiednią przyczepność i pozwalają na efektywną grę. Trampkarze zazwyczaj sięgają po tak zwane lanki, czyli buty z korkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

W podobnych butach grają juniorzy, chociaż wśród najstarszych z nich często pojawia się chęć gry we wkrętach. To buty z wkręcanymi kołkami, które dobrze nadają się zwłaszcza do gry na grząskiej murawie. Jeśli natomiast młody piłkarz trenuje w hali lub na sztucznej murawie, trzeba mu sprawić wyspecjalizowane obuwie bez kołków, za to z dużą amortyzacją.

Koszulka, spodenki, dres – nike, adidas i inne firmy

W przyjemnych treningach mogą pomóc również odpowiednie ubrania. Podstawą jest tutaj sportowa koszulka i szorty. Najlepiej, jeśli są wykonane z termoaktywnego materiału, który pozwala lepiej wentylować ciało. Na chłodniejsze dni przydadzą się dresy Nike junior bądź podobny zestaw konkurencyjnej firmy.

Ochraniacze i getry

Całość piłkarskiego stroju uzupełniają getry i schowane pod nimi ochraniacze. Bez nich sędzia nie wpuści nikogo na boisko w czasie meczu. Warto jednak chronić nogi młodych piłkarzy również na treningach.