Kilka faktów na temat olejów zimnotłoczonych, o których mogłeś nie wiedzieć

Kilka faktów na temat olejów zimnotłoczonych, o których mogłeś nie wiedzieć

oleje zimnotłoczone

Oleje zimnotłoczone to produkty, które zna niemalże każdy z nas. Najczęściej wykorzystujemy je do przygotowania smacznych dań czy nawet i deserów. Doceniamy je głównie ze względu na bogactwo witamin, minerałów oraz substancji odżywczych. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że oleje nierafinowane mogą np. pomóc nam pozbyć się licznych problemów. Co zatem warto wiedzieć o zdrowych naturalnych tłuszczach? Sprawdź!

Olej tłoczony na zimno w codziennej pielęgnacji

Wspaniałymi zamiennikami licznych drogeryjnych kosmetyków są wszelkiego rodzaju naturalne tłuszcze. Do swojej codziennej pielęgnacji warto zatem włączyć np. olej słonecznikowy. Na skórę działa on lepiej niż niejeden krem czy balsam. Produkt ten silnie nawilża naskórek oraz przyspiesza jego regenerację. Dodatkowo poprawia jego jędrność oraz ogólny wygląd.  

Produkcja olejów naturalnych

Większość z nas z pewnością chociaż raz w życiu zastanawiała się, w jaki sposób pozyskiwany jest olej lniany, czy też olej z czarnuszki. Producent  takiego wyrobu musi przede wszystkim wyselekcjonować odpowiednie ziarna, a następnie poddać je obróbce. Do tłoczenia zdrowych naturalnych tłuszczów nie może być jednak wykorzystana temperatura większa niż 38-40 stopni Celsjusza. Powyżej tej wartości olej niestety straciłby swoje właściwości. 

Olej w walce z wrzodami

Zapewne jedynie niewielka część z nas stosowała olej lniany na wrzody. Warto jednak pamiętać, że tłuszcz ten wspaniale uzupełnia leczenie takiej dolegliwości. Jeśli zatem zmagamy się z podobnym problemem, każdego dnia powinniśmy sięgać właśnie po taki produkt.