Kiedy stosować poszczególne środki znieczulające?

Kiedy stosować poszczególne środki znieczulające?

znieczulenie

Często udajemy się do różnych specjalistów w momencie, gdy występują u nas wszelkie objawy bólowe. Żaden lekarz nie jest w stanie pomóc nam przed przeprowadzeniem badania, które pozwoli mu postawić diagnozę dotyczącą odczuwanych przez nas dolegliwości. Niektóre choroby wymagają leczenia z wykorzystaniem licznych medykamentów. Jednakże są też takie, które wymagają zaaplikowania odpowiedniego preparatu znieczulającego, dzięki któremu lekarz będzie mógł pomóc pacjentowi. Kiedy i w jakim celu medycy zdecydują się wykorzystać żel znieczulający Lignocainum, a w jakiej sytuacji zastosują silny preparat do miejscowych znieczuleń? Podpowiadamy!

Lignocainum żel – kiedy stosować?

Wyróżniamy dwa rodzaje żeli Lignocainum. Pierwszy z nich, typu A przeznaczony jest do stosowania w ansetezjologii oraz laryngologii. Można nim pokryć liczne sprzęty medyczne, takie jak: sondy żołądkowe czy rurki inkubacyjne. Stosując ten preparat do znieczulenia powierzchniowego, najczęściej aplikuje się go do błon śluzowych nosa oraz jamy nosowo-gardłowej. Drugi z rodzajów tego preparatu, żel typu U stosowany jest w urologii. Najczęściej pokrywa się nim powierzchnie narzędzi i sprzętów, m.in. cewki moczowej czy cystoskopów.

Silne znieczulenie dentystyczne

Preparaty znieczulające są także wykorzystywane w stomatologii. Jednym z nich jest Ubistesin forte. Hurtownia dentystyczna to miejsce, w którym można nabyć ten preparat, jednakże zakupić go mogą jedynie lekarze stomatolodzy. Środek ten wykorzystuje się podczas skomplikowanych zabiegów. Z uwagi na długi czas działania znieczulenia, pacjent będzie czuł się komfortowo, a lekarz spokojnie będzie mógł wykonywać należące do niego obowiązki.