Jaki plecak na wakacje wybrać dla dziecka?

Jaki plecak na wakacje wybrać dla dziecka?

plecaki dziecięce

Na co dzień na plecach dzieci królują modele Coolpack, St Majewski czy Paso. Plecaki szkolne mają wiele zalet, ale nie w każdej sytuacji idealnie się sprawdzą. Kiedy wysyłamy nasze pociechy na wakacje, warto zastanowić się, czy plecak szkolny nada się na taką wyprawę. W końcu latem będą go wypełniać nie akcesoria szkolne, a prowiant i przedmioty potrzebne w czasie terenowych wycieczek, plażowania lub zwiedzania różnorakich atrakcji. Jak powinien zatem wyglądać idealny plecak na dziecięce wakacje?

Plecaki na wakacje – z czego na pewno zrezygnować?

Wakacje to nie szkoła. Tutaj w czasie pakowania myśli się o zupełnie innych rzeczach. Z tego powodu niektóre modele plecaków szkolnych zupełnie nie będą się nadawać na letnie wyjazdy. Już na samym początku można odrzucić tornistry. Ten usztywniany przedmiot pomaga utrzymać prawidłową postawę, ale jest dość nieporęczny i niezbyt pojemny. W dodatku jego spora masa będzie dla dziecka obciążeniem w czasie wypoczynku.

Na letnie wyjazdy raczej nie powinno się także zabierać najmniejszych plecaczków przeznaczonych do przedszkola. Są zbyt małe, by zmieścić w nich potrzebne rzeczy. Lepiej także namówić maluchy, by zostawiły w domu swoje bogato zdobione plecaki dziecięce z ulubionymi bajkowymi bohaterami – w czasie wyjazdu można tylko niepotrzebnie narazić je na szwank.

Wybór plecaka na wakacje dla dziecka – o czym pamiętać?

Przy dobieraniu plecaka idealnego na letnie wypady warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość, a dokładniej – pojemność. Oczywiście nie ma co z tym przesadzać, ale optymalnym rozwiązaniem dla dzieci powinna być pojemność 20 litrów. Dzięki temu w plecaku zmieści się coś więcej niż kanapka.

Do tego warto zwrócić uwagę na zapięcia. Najlepszym wyborem będą zamki, lepiej zrezygnować z zapinania na rzepy. Suwak jest najpewniejszym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego plecaka specjalnie na wakacje, warto pomyśleć o kolorach, na których zabrudzenia będą mniej widoczne – np. “brudna” zieleń czy różne odcienie brązu.