Kasza – gdzie kupować, aby cena była najlepsza?

Kasza – gdzie kupować, aby cena była najlepsza?

kasza

Jeśli chcecie urozmaicić swoją dietę o kaszę powinniście wiedzieć kiedy i jak ją kupować, aby oprócz korzyści zdrowotnych była dobra dla naszych finansów. Czemu to taka ważna kwestia?  Jeśli poszukamy w wyszukiwarce ile kosztuje kasza gryczana 1 kg znajdziemy przedział cenowy od 6 do 40 złotych. Jak więc wybierać odpowiednie rozwiązanie?

Kasza gryczana, kasza jęczmienna i kasza kuskus – cena

W sklepach na półkach znajdziemy na prawdę olbrzymi wybór kasz – może nas zainteresować kuskus, kasza krakowska, kaszka manna, kasza gryczana czy kasza pęczak. Cena różnych rodzajów w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób musi być przygotowana. Niektóre z nich są myte, polerowane, krojone, prażone oraz mielone.

Internet

Dużo zależy też od miejsca, w którym je kupujemy. Najtaniej będzie zamówić większą ilość przez internet. Jeśli nie chcemy często jeść tego samego gatunku możemy zamówić kilka rodzajów i wtedy najczęściej możemy liczyć na darmową wysyłkę. Możecie też czekać na specjalne okazje i promocje i zaopatrywać spiżarkę, wtedy kiedy ceny są najbardziej korzystne.

Plac

Innym dobrym miejscem będą place. Tutaj ogólnie większość warzyw, owoców i innych przetworów na ogół powinna być w dobrej cenie. Jeśli znajdziecie stoisko z fasolami, kaszą i makaronami na kilogramy jesteście w dobrym miejscu! Kolejnym plusem takiego miejsca jest, że najczęściej można się trochę potargować i cena powinna być jeszcze bardziej korzystna.

Sklep ekologiczny

Gdy zależy wam na bardzo wysokiej jakości produktów i waszym zmartwieniem nie są ceny, a zdrowie możecie poszukać w sklepach ekologicznych. Tutaj najczęściej ceny będą wyższe niż w tradycyjnym sklepie. Jednak dla osób zainteresowanych w zdrowym żywieniu znajdzie się zadowalające rozwiązanie. Kupując kilkukilogramowe worki cena za kilogram jest bardzo podobno do tej tradycyjnej!