Czemu warto chodzić regularnie do dentysty?

Czemu warto chodzić regularnie do dentysty?

wiertła, fotel stomatologiczny, kątnica

Niektórych może przerażać dźwięk wydawany przez kątnice NSK, KaVo i inne wiertła stomatologiczne. Jednak nie powinniśmy dać strachowi wygrać. Kątnica dentystyczna wydaje ten dźwięk, ponieważ na tym polega jej zadanie. Dzięki nowoczesnym narzędziom możemy w szybki i najczęściej bezbolesny sposób pozbyć się wielu dolegliwości. Zobacz czemu możesz zapobiec!

Jakie choroby najczęściej dotykają uzębienia?

Próchnica to jedna z najczęściej spotykanych chorób. Jest powodowana przez bakterie, cukry, upływ czasu oraz skłonności danej osoby i jej uzębienia. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o uzębienie kątnica na mikrosilnik będzie musiała być wykorzystana, ponieważ trzeba będzie opracowywać odpowiednie części zęba. Aby temu zapobiec możemy podjąć kilka kroków. Po pierwsze, odpowiednia profilaktyka czyli mycie zębów, nitkowanie i ograniczenie spożycia cukrów i dużej ilości węglowodanów. W dodatku należy regularnie odwiedzać gabinet, ponieważ dzięki temu możemy walczyć z problemem od zalążka. Wizyta raz na pół roku powinna być wystarczająca, a dalsze terminy można ustalać bezpośrednio z swoim lekarzem.

Oprócz tej choroby możemy wymienić krwawiące dziąsła, paradontozę, przerost dziąseł, liszaj płaski czy szkorbut. Każda z nich niesie ze sobą skutki, których możemy starać się uniknąć lub zniwelować czymś tak prostym jak regularna wizyta u stomatologa. Dodatkowym atutem tej sytuacji będzie to, że prawie zawsze możesz poprosić o znieczulenie. Jeden zastrzyk i nawet największe wiertła nie sprawią Ci kłopotu!