Chusta buff – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Chusta buff – wszystko co musisz o niej wiedzieć

chusta buff

Jeśli jesteśmy doświadczonymi biegaczami to wiemy już, co daje bieganie. Poprawia zarówno nasze zdrowie, kondycję, jak i samopoczucie. Być może nasza przygoda z bieganiem trwa już dłuższą chwilę i przestała być przygodą, a stała prawdziwym hobby. Nadszedł więc czas na kompletowanie prawdziwej garderoby do biegania – ubrań i dodatków. Jeśli czapka do biegania wydaje Ci się być niemodnym akcesorium, zainteresuj się chustą buff. Co to jest chusta buff  i kto powinien z niej korzystać? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Chusta buff – co to jest?

Chusta buff to nic innego, jak kawałek materiału. W trakcie biegania, zasłania nasz kark i usta, a także szyję. Sprawdza się świetnie w zimowych miesiącach, ponieważ chroni przed zimnem, mrozem i wiatrem. Chusta buff swoim wyglądem bardziej przypomina komin, niż faktyczną chustę – jest szyta w kształt materiałowej rury, najczęściej bezszwowo, by zapewnić jak największy komfort podczas biegania. Chusta buff to nie jest prawdziwa nazwa tego biegowego ekwipunku. Buff to hiszpańska firma, która jako pierwsza wyprodukowała tego typu chustę. Nazwa przyjęła się w języku potocznym na podobnej zasadzie, jak na buty adidasy mówimy po prostu “adidasy”, mimo że nie wszystkie są produkowane przez firmę Adidas.

Wielofunkcyjność chusty buff

Idąc tym tropem, można powiedzieć, że chusta buff to tak naprawdę chusta wielofunkcyjna. Wszystkie chusty buff to chusty wielofunkcyjne, ale nie każda chusta wielofunkcyjna to chusta buff. Tak czy inaczej, chusta wielofunkcyjna to akcesorium, które bardzo przydaje się, jeśli jest się wytrwanym biegaczem – może bardzo poprawić komfort biegania poprzez ochronę przed zimnem. Nie krępuje ruchów w taki sposób, jak maska do biegania – zapewnia swobodne oddychanie,  dodatkowe ciepło i nie ogranicza widoczności. Chusty wielofunkcyjnej można używać także na głowę, w formie bandany. Ochroni wówczas przed słońcem oraz potem, który podczas intensywnego treningu może wpadać do oczu. Jeśli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami chusty wielofunkcyjnej, ale nie do końca przypadła nam do gustu, możemy również założyć ją na nadgarstek w formie frotki do wycierania potu. Nie jest to funkcja, do której chusta buff została stworzona, ale jeśli nie mamy innego wyjścia, to również da się zrobić.

Dlaczego właśnie chusta buff?

Chusta buff czy chusta wielofunkcyjna to chusta tworzona z najwyższej jakości materiałów i z największą dbałością o szczegóły. To dzięki temu chusty buff są niezawodne i cieszą się tak dużą popularnością. Chusty buff są także bardzo uniwersalne – nadają się do użytku zarówno przez początkującego, jak i doświadczonego biegacza. Mogą służyć nie tylko za chustę, ale także za wiele innych rzeczy. Oferta chust wielofunkcyjnych w sklepach jest bardzo szeroka – można w nich zaleźć chusty w każdym kolorze i w różnych wzorach, dla dzieci i dla dorosłych. Pamiętajmy, że chusta buff sprawdzi się nie tylko w zimę. Z powodzeniem można dopasować odpowiedni rodzaj chusty do panującej pory roku.