Dentofobia- jak pokonać lęk przed dentystą?

Dentofobia- jak pokonać lęk przed dentystą?

dentofobia jak pokonać

Lęk przed dentystą jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Nie da się ukryć, wizyta stomatologa nie należy do najprzyjemniejszych. Zabiegi często kojarzą nam się z bólem, dyskomfortem i naruszeniem naszej przestrzeni osobistej. Czy zabieg u dentysty musi być bolesny? Oczywiście, że nie. Sklep stomatologiczny w swojej ofercie posiada wiele znieczuleń wykorzystywanych w gabinetach stomatologicznych, a także różnych akcesoriów jak np. preparaty do dezynfekcji. Stosując znieczulenie stomatologiczne takie jak Lignocainum, Ubistesin dentysta sprawia, że zabieg staje się prawie nieodczuwalny. Citocartin to przykład środku działającego miejscowo. Rodzajów znieczuleń jest mnóstwo. Pozostaje tylko pokonać lęk przed wizytą, chcesz wiedzieć jak tego dokonać? Czytaj dalej!

Profesjonalista- dentofobia

Jeśli lęk jest bardzo duży i powoduje u ciebie różne skutki uboczne takie jak wymioty, drgawki, ataki paniki, udaj się do specjalisty. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że bez odpowiedniej pomocy sam sobie z tym nie poradzić. Często lęki te bardzo mocno przybierają na sile, aby temu zapobiec należy jak najszybciej skonsultować się, z kimś, kto ma doświadczenie w leczeniu podobnych przypadków. W takich sytuacjach ocena psychologa lub/i psychiatry może być bardzo istotna. Pamiętaj, by nie bagatelizować swojego zdrowia psychicznego.

Melisa- lęk przed dentystą

Jeśli lęk towarzyszący ci przed wizytą, nie należy do tych uciążliwych, spróbuj nieco łagodniejszych środków takich jak napar z ulubionych ziół. Możesz także korzystać z kąpieli rozluźniającej lub zrobić listę pozytywnych aspektów tej wizyty.

Wybór właściwego dentysty

Pamiętaj, że wybór dentysty jest niezwykle ważny. Nie wiesz, na jakiego dentystę się zdecydować? Wejdź na bloga http://stomatologia.malopolska.pl/ lub skorzystaj z aplikacji, które ułatwią Ci porównanie specjalistów w twoim rejonie. Jeśli znajdziesz już specjalistę, postaraj się porozmawiać z nim o twoim lęku. Wielu z dentystów posiada w swojej ofercie gaz rozweselający, który w szybkim tempie poprawi ci humor. Rozmowa jest niezwykle ważna, dzięki niej wspólnie wyznaczycie granice oraz znaki pomocne w komunikacji podczas zabiegu, Możesz powiedzieć dentyście o swoich obawach.

Dentofobia to trudne zjawisko. Pamiętaj, jeśli objawy się nasilają, udaj się po poradę do specjalisty. Jeśli natomiast towarzyszy ci zaledwie delikatny lęk zasygnalizuj to podczas wizyty. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić profil stomatologa, do którego planujesz się udać. Wizyta nie musi być straszna.