Spalacze tłuszczu – jak działają i kiedy je stosować?

Spalacze tłuszczu – jak działają i kiedy je stosować?

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

W pogoni za wymarzoną szczupłą sylwetką wielu z nas sięga po suplementy diety, takie jak spalacze tłuszczu, które obiecują nam szybką redukcję wagi bez wylewania hektolitrów potu na siłowni. Na jakiej zasadzie działają takie wspomagacze, czy warto je brać a jeśli tak to kiedy? Dowiedz się z naszego krótkiego artykułu!

Zasada działania spalaczy tłuszczu – co to jest termogeneza?

Jak wie każdy zainteresowany tematyką odchudzania, do spalenia tłuszczu potrzebne jest długotrwałe pozostawanie w tak zwanym deficycie kalorycznym. To stan, kiedy dostarczamy organizmowi mniej kalorii niż spalamy. Taki efekt można osiągnąć ograniczając kalorykę diety lub spalając nadmiar energii na treningu. Nie pomogą tutaj tylko i wyłącznie same odżywki.

Spalacze tłuszczu funkcjonują dzięki termogenezie – metabolicznemu procesowi generowania ciepła dzięki wykorzystywaniu dostarczonych makroskładników. Do produkcji ciepła i podwyższenia temperatury ciała potrzebne są kalorie, a ,,podkręcenie” termogenezy siłą rzeczy wymaga większego ich wykorzystywania. W spalaczach tłuszczu znajdziemy substancje aktywne, które są odpowiedzialne właśnie za ,,podkręcenie” termogenezy, a więc i sprawniejsze spalanie kalorii budujących niechcianą tkankę tłuszczową.

Jaki jest skład spalaczy tłuszczu?

W spalaczach tłuszczu znajdziemy takie substancje jak popularna kofeina, guarana, cynamon, berberyna, chrom czy ekstrakty z zielonej herbaty. Poza usprawnieniem procesu termogenezy działają one pobudzająco – dawka spalacza tłuszczu przed wizytą na siłowni może na nas zadziałać jak pełnoprawna przedtreningówka! Dzięki suplementacji spalaczem wykonamy trening intensywniejszy, dłuższy, na większych objętościach i ciężarach, a także wesprzemy swoją koncentrację i oddalimy myśli o zmęczeniu, co pozwoli lepiej zadbać o prawidłową technikę ćwiczeń.

Spalacze tłuszczu – kiedy je stosować?

Nie powinno się popełniać częstego błędu osób rozpoczynających przygodę z odchudzaniem – inwestowanie w spalacze na samym początku redukcji nie jest dobrym pomysłem. W pierwszej kolejności powinniśmy rozpędzić swój metabolizm dzięki zdrowej diecie dopasowanej pod względem kaloryki i proporcji makroskładników, regularnemu spożywaniu posiłków, stosowaniu odżywek oraz ćwiczeniom fizycznym. Dopiero gdy organizm zacznie w naturalny sposób pracować na najwyższych obrotach warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu w postaci preparatów ze sklepu dla sportowców. Suplementacja zawsze ma być tylko podporą – nigdy podstawą! Warto na przykład spożywać odżywki białkowe. O tym kiedy i jak ją stosować przeczytasz na https://sportodzywki.pl/odzywka-bialkowa-kiedy-i-jaka-stosowac.

Uwaga – spalaczy tłuszczu nie należy przyjmować bez przerwy. Maksymalny okres suplementacji danym preparatem nie powinien przekraczać dwóch miesięcy. Organizm szybko przyzwyczaja się do tego typu substancji i po prostu przestaje na nie reagować. Dla zauważania dalszych efektów suplementacji bez robienia przerw konieczne byłoby zwiększanie dawki ,,w nieskończoność”, co nie pozostałoby obojętne dla zdrowia!

Spalacze tłuszczu bez ćwiczeń – czy to ma sens?

Do schudnięcia potrzebny jest deficyt kaloryczny, a to jak go uzyskamy nie ma większego znaczenia. Żeby zrzucić wagę nie trzeba trenować – wystarczy pilnować posiłków.

Spalacz tłuszczu bez praktykowania ćwiczeń fizycznych nie da nam szczególnie wartych uwagi efektów. Dzięki pobudzającym właściwościom zawartych w nim substancji aktywnych może się zwiększyć nasza nietreningowa aktywność – NEAT – czyli to ile odruchowo się ruszamy. Eliminacja zmęczenia niejednego zmotywuje też do udania się na wieczorny, spalający kalorie spacer, a chrom w składzie zmniejsza ochotę na słodycze. Niemniej, stawianie na profesjonalne suplementy jeżeli nie zamierzamy ćwiczyć nawet rekreacyjnie nie ma większego sensu – lepiej po prostu kupić kapsułki z chromem i w chwili słabości napić się małej czarnej.

Kluczem do redukcji kilogramów jest dieta i aktywność fizyczna. Spalacze tłuszczu mogą nam pomóc na późniejszym etapie zrzucania masy, ale nie powinniśmy nigdy traktować ich jak ,,magiczne tabletki”. Niestety, tak jak nie nabraliśmy tkanki tłuszczowej w tydzień, tak i w tydzień jej nie zrzucimy!

Skoro już wiesz tyle na temat spalaczy tłuszczu, może zainteresuje Cię temat naturalnych suplementów diety wspomagających odchudzanie? Jeśli chcesz wiedzieć, co wprowadzić do swojej diety, by szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów wejdź na https://lubie.com.pl/naturalne-suplementy-diety-na-odchudzanie-nie-tylko-spalacze-tluszczu/ i przeczytaj ten ciekawy artykuł!