Spowolnij czas – antyoksydanty dla zdrowia i urody

Spowolnij czas – antyoksydanty dla zdrowia i urody

antyoksydanty dla zdrowia i urody, które warto stosować regularnie

Kto z nas nie marzy o wiecznej młodości – doskonałym zdrowiu nietkniętym zębem czasu i promienną urodą jak za dawnych lat? Niestety, kolejne świeczki na torcie urodzinowym z biegiem lat nastrajają nas coraz mniej pozytywnie. Na szczęście, suplementacja na co dzień może znacząco obniżyć tempo starzenia się – przynajmniej to biologiczne! Jakie antyoksydanty dla zdrowia i urody warto włączyć do codziennej diety? Przeczytaj nasz artykuł i zatrzymaj witalność na dłużej!

Antyoksydanty dla zdrowia i urody – co to jest?

Bez oddychania nie ma życia – to najbardziej oczywista rzecz na świecie. Czy wiedziałeś jednak, że podczas przeprowadzania codziennych procesów oddychania tlen może nam szkodzić? W trakcie przerabiania tlenu na dwutlenek węgla ,,odrywają” się cząsteczki, które mają pojedynczy elektron. Dążą one do znalezienia pary i w tym celu atakują zdrowe komórki naszego organizmu, przyspieszając jego starzenie się. Nazywamy je wolnymi rodnikami. Przeciwutleniacze, czyli właśnie antyoksydanty dla zdrowia i urody, mają za zadanie aktywne zwalczanie wolnych rodników, ale także różnych drobnoustrojów – przeciwutleniacze to nasza armia!

Witaminy w starciu z wolnymi rodnikami

Do najsilniejszych przeciwutleniaczy należą dobrze nam znane witaminy A, C i E. Witamina A, słynie głównie ze swojego wpływu na wzrok – pogarszający się z upływem lat – ale uczestniczy także w regeneracji i namnażaniu nowych komórek. Podobnie z witaminą C – stymuluje ona produkcję kolagenu, czyli podstawowego białka budującego ludzki organizm. Skóra składa się z niego aż w 70%, toteż jeśli zależy nam na zachowaniu urody warto dbać o jej wysoką podaż. Co do witaminy E, nie bez powodu określamy ją ,,witaminą młodości” – od wielu lat znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Suplementacja na co dzień tych trzech witamin pozwoli nam znacząco obniżyć tempo starzenia – zdecydowanie warto!

Karotenoidy – suplementacja na co dzień sposobem na młodość

Karotenoidy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego nadają organizmom barwę żółtą, pomarańczową lub czerwoną. Znajdziemy je jednak w różnej barwy roślinach, nie tylko pomarańczowych. 

Ta grupa związków chemicznych zawiera sześć substancji wartościowych dla naszego organizmu – należy do nich między innymi beta-karoten obecny w marchewce. Jedzący dużo marchewki mogą zauważyć, że ich skóra się przyciemniła –  odpowiada za to właśnie ten przeciwutleniacz, ,,chcący” uchronić nas przed nadmiernym słońcem. Znajdziemy go też w dyni, ale i w szpinaku. Innym karotenoidem wartym uwagi jest również likopen czy luteina.

Dzięki suplementacji tych przeciwutleniaczy zapobiegniemy ciężkim chorobom wzroku oraz zmniejszymy ryzyko zapadnięcia na nowotwory. Ze swoich właściwości antyrakowych słynie przede wszystkim likopen – do znalezienia między innymi w pomidorach – zaś suplementacja na co dzień luteiny jest polecana przez okulistów jako profilaktyka i wsparcie w problemach z narządami wzroku. Pamiętajmy także, że dobrze dopasowana suplementacja to  nie tylko wspieranie pojedynczych funkcji organizmu. By zadbać o siebie kompleksowo, w razie pogorszenia samopoczucia warto przebadać się na przykład pod kątem niedoborów witamin z grupy B i w razie potrzeby uzupełnić podaż wysokiej klasy preparatem suplementacyjnym.

Co to są flawonoidy?

Flawonoidy to kolejne dobro obecne w warzywach i owocach. One również nadają kolory – od żółtego po czarny, obecny w borówkach. Jak działają?

Flawonoidy są oczywiście przeciwutleniaczami. Należą do substancji antybakteryjnych, przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych i obniżających ciśnienie – coś dla osób z problemami z krążeniem. Poza tym wspomagają oczyszczanie organizmu. 

Suplementacja na co dzień flawonoidów, niesie ze sobą wiele długodystansowych korzyści, które przydadzą nam się w każdym wieku. Należy oczywiście pamiętać, że żadne preparaty z przeciwutleniaczami nie zastąpią ich naturalnych źródeł.

Antyoksydanty w kosmetyce 

Naturalne wsparcie młodości to nie tylko doustne suplementy. Kosmetologia nie od dziś sięga po przeciwutleniacze w produkcji kremów przeciwzmarszczkowych, likwidujących przebarwienia i wielu innych – powszechnie znajdziemy je choćby w kremach z filtrem UV. Kosmetyki niewiele jednak pomogą, jeśli równocześnie zaniedbamy organizm od wewnątrz! 

Dostarczanie organizmowi dużych porcji przeciwutleniaczy i witamin pomoże nam na dłużej zachować doskonałą kondycję. Promienna, jędrna skóra, zapobieganie nowotworom, sokoli wzrok nawet po czterdziestce, układ krążenia działający jak najlepszy szwajcarski zegarek – to wszystko dzięki witaminom, karotenoidom i flawonoidom! Nie zwlekaj i przejrzyj ofertę sklepu z naturalnymi suplementami, aby w Twojej codziennej diecie nigdy nie zabrakło dostawy antyoksydantów!